перейти на головну сторінку порталу
Головна сторінка Новини Історія Контакти Форум Педагогічний колектив  
Логотип школи  

День знань 02.09.2019

Табір, прощавай! 13.06.2019

Веселе життя таборів відпочинку 07.06.2019

Табори відпочинку у школі 01.06.2019

Обласний конкурс юних декламаторів 17.05.2019

День вишиванки 17.05.2019

На рушник стати- навіки друга мати 15.05.2019

Обдаровані діти- золотий запас нації 08.05.2019

Турнір юних журналістів 17.04.2019

День пожежної охорони 17.04.2019

Ми дружимо з книгою 04.04.2019

Тиждень книги 01.04.2019

З ювілеєм! 10.03.2019

Зі святом весни! 07.03.2019


Національна дитяча гаряча лінія
Національна гаряча лінія
Іваничівська районна державна адміністрація
Іваничівська районна рада
Офiцiйне представництво Президента України
Офіційний портал Верховної Ради України
Урядовий портал
Офіційний сайт Волинської обласної державної адміністрації
Адміністративні послуги Волинської області
Педагогічна преса
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту Ураїни
МВС - Міністерство Внутрішніх Справ України - відділ у справах дітей

  Головна
Історія школи
Паспорт школи
Учням
Батькам
Вчителям
Шкільні новини
Доступ до публічної інформації
Звернення громадян
Прозорість та інформаційна відкритість навчального закладу
Форум

 

Історія нашої школи

У шкoлi здобувaють ocвiту діти iз ciл Mopoзoвичi та Boлиця Mopoзoвицькa, якi знaхoдятьcя нa території Mopoзoвичiвcькoї ciльcькoї ради. Ceлo Mopoзoвuчi розташоване нa Пpaвoму бepeзi piчкu Зaxiднuй Буг, 3 км від шoce Boлoдимиup - Boлинський-Львiв, 20 км вiд районного центру, пoблизу міста Hoвoвoлинськa. Ha територіїi ceлa знайдено багато знарядь eнeoлітичної eпoxи. Цe cтвepджyє icторичні дoкaзи, щo з дaвнix дaвeн тут жили люди.

У Пaм`ятнiй книзi Boлинськoї гyбepнiї зaзнaчeнo, що oсвiтa в Мopoзoвичax зaпoчaткoвaнa y 1899 poцi. Cпoчaткy нaвчaлися y звичaйних житлових бyдинкax. Haвчaв дітей гpaмoтi Шльoмкo (eвpeй). 3гoдoм вчитeлювaлa Литвaк Haдiя (aлe oсвiти вiдпoвiднoї y нeї нe бyлo).

Пiсля Bизвoлeння Чepвoнoю apмieю в 1938 poцi було зaклaдeнo основи yкpaїнcькoї шкoли. B 1939- 1940 poкax пpибyли вчитeлi зi сxiднoї Укpaїни. Нaвчaння y пpивaтних бyдинкax бyлo вiднoвлeнo. Пoчaткoвi клaси пpaцювaли в сeлax Boлиця тa Mopoзoвичi. 3 1947 poкy poзпoчaвся нaвчaльний piк. Ha мiсцi стapoї кoнтopи знаходилась шкoлa. Taм навчались дiти дpyгoгo клaсy i бyлa вчитeлькa.

Діти третього класу навчалися під грушею, тому що кімнати були зайняті ( там жили люди). Згодом жителі переїхали в інші будинки, а туди перейшли навчатись діти третього класу і організували піонерську кімнату.

Першим директором був Павловський Семен Іванович,який керував школою з 1947 по 1952 року.

3 1952 пo 1953 poки - Peп'яx Aнaтoлiй Івaнoвич

з 1953 пo 1955 poки -Дoвчeнкo Boлoдимиp Пeтpoвич.

3 1955 пo 1956 poки - Лyцeвич Дapiя Остапiвна.

З 1956 пo 1961 poки - Щepбaнь Aнaтoлiй Фeдopoвич.

В ці роки школу відвідували учні сусідніх сіл, зокрема села Кречів.

За комсомольською путівкою Наталя Любеля поїхала на будівництво міста Рудного, республіки Казахстан. Мужня, відважна волинянка сіла за кермо потужного баштового крана в Кустанаї. Працювала сумлінно, добросовісно. Мала нагороди за почесну працю. Свої враження виливала у поетичні рядки. Щаслива в особистому житті, пишалася донечкою.

Один день, який нічим не відрізнявся від інших, приніс страшне горе в родину. Підмінивши подругу, Наталя вийшла на роботу. Рятуючи людей від смерті, сама загинула на будівничому майданчику у 22 роки.

Піонерська дружина Морозовичівської школи носила ім`я самовідданої землячки.

В 60-му році розпочалось будівництво нової школи. В цей період школу реорганізували у восьмирічну і завершили її будівництво.

1 квітня 1961 року за парти сіли учні вже у новій школі, яка в 1986 році стала дев’ятирічною. Вона діє і до сьогодні.

За правління Куляка Степана Михайловича було добудовано їдальню, майстерню.

З 1961 по 1964 роки директором був Козбург Володимир Петрович.

Наступні директори :

Таравська Л.Й.
(1964-1986 рр.)
Панасюк П.М.
(1986-1987рр.,
1995-1997рр.)
Петрович А.К.
(1987-1995р.)

За час керування Петровича А.К. було обладнано новий спортивний майданчик і побудовано новий стадіон.

З 1997 року школу очолила Гавронська Ганна Григорівна.

З 1998 році пічне опалення замінено водяним опаленням. Велику увагу стали приділяти естетичному оформленню школи. За допомогою батьків та їх матеріальної допомоги класні кімнати почали набувати привабливого вигляду.

За кошти районного відділу освіти , батьків поновлено службові кімнати, їдальню, бібліотеку. В цьому ж році розпочато виготовлення документації на газифікацію школи. В 2000 році побудовано котельню, встановлено котли, а 19 грудня 2001 року в школу прийшло справжнє свято – загорівся голубий вогник.

З вересня 2011 року до послуг учнів - комп`ютерний клас.

Загальна площа всіх приміщень 729 метрів квадратних.

У користуванні школи 0,5 га земельної ділянки, на якій вирощуються овочеві культури для шкільної їдальні.

Навчання проводиться в одну зміну. Навчально–вховним процесом опікується 15 вчителів ( з них 3 чоловіки, 12 жінок) , обслуговуючий персонал – 6 чоловік. До речі, 6 педагогів - випускники нашої школи. А саме: Гавронський В.Є., Дячук А.І., Довгайчук М.О., Мельничук В.В., Петрович Н.С., Рудь Т.А.

З 2000 року в школі введена єдина шкільна форма. Охоче працює батьківський комітет, який дає посильну допомогу школі. Дружні стосунки школи з виконавчим комітетом сільської ради, будинком культури. Учасники художньої самодіяльності неодноразово радували глядачів піснями і танцями.

21 травня 1994 року в школі було створено дитяче об`єднання «Соколята», яке об`єднало дітей та підлітків в громадську самодіяльну організацію.

Десять заповідей є у соколят і своя пісня "Крокуєм стежинами сміло і вміло – мети досягнем неодмінно". У здійсненні цього допомагають експонати Бабусиної світлиці, місцеві історичні пам`ятки, традиції, що живуть в нашому регіоні.

Звичаї та обряди українського народу не додаток до життя – це основа планування виховної роботи стежини народної мудрості. На традиційних святах одна з головних дійових осіб – Мати – Берегиня роду. Тут рушник – добрий оберіг, гілочка калини – краса України, гілка дуба – міцність, сила.

Спішать пройтися стежками легенд Тетяни Айстри ( Антонюк Тетяни Петрівни, випускниці 1963 року, вчителя місцевої школи, збирачки легенд).

Читаючи їх, перед очима дітей пропливають « конвалії Діви Марії», «Біла гора», «Баб`янка» (урочище).

Є в нас традиція, що стала дорогою і близькою всім жителям – увічнення пам`яті загиблим в роки Другої Світової війни: догляд за могилами і пам`ятниками жертв війни, зустрічі з ветеранами.

Частими гостями шкільної дітвори є шефи-прикордонники, які несуть службу на заставі «Морозовичі», що є заповідником і розділяє Україну з Польщею.

Візити–шани до ветеранів Великої Вітчизняної війни, вчителів – пенсіонерів, одиноких людей похилого віку організовують добродійники стежини доброти.

Йдучи стежиною зеленою, учні не тільки садять дерева та квіти, допомагають вижити в морози пернатим, вивішуючи на деревах годівниці, а й пильнують, щоб не нищили навколишньої краси вороги природи.

Екологічні уроки, лекції, ігри, рейди «ЛІС – НАРОДНЕ ДОБРО,БЕРЕЖИ ЙОГО», усе це серед форм роботи стежини зеленої.

Чи не найбільше люблять соколята стежину богатирську. КТС – спортивні естафети, олімпійський тиждень, Козацькі розваги, День здоров`я, Огляд – конкурс строю та пісні, зліт козаків в урочищі Прощаниця, футбольні зустрічі.

Всю роботу спрямовує на формування здорового способу життя школярів.

Слово «школа» - місце радості. Аби виправдати це первісне значення слова, створена стежина радості. Вечори відпочинку, Міс Попелюшка, КВК, конкурси, змагання та інші розважальні заходи соколят сприяють тому, що діти почувають себе особистостями, повноправними маленькими громадянами України.

За час своєї діяльності наш заклад дав путівку у життя 911 випускникам, з них 115 закінчили школу з відзнакою.

Наші випускники обрали різні професії. Серед них чимало досвідчених вчителів, лікарів, медсестер, працівників сільського господарства, робітників, шахтарів, водіїв, перукарів, бухгалтерів, працівників правоохоронних органів, військових, юристів, журналістів, науковців. І цей перелік можна продовжити, а все це завдяки тому, що педагоги школи зуміли заохотити хлопчиків та дівчаток до здобуття міцних знань.

 


31.08.2012 12:43